пятница, 24 ноября 2017 г.
План конспект уроку за темою "My perfect school"
«Моя нова школа майбутнього ».
( за підручником
А.Несвіт «Англійська мова» . Київ, «Генеза» 2016)
Вчитель: Хлівецька А.П. Дата проведення: 20.11.2017
Мета уроку - Сприяти
розвитку уміння учнів висловлювати власні думки, уподобання, згоду, незгоду іноземною
мовою, використовуючи вивчену
лексику. Вдосконалювати монологічне мовлення. Формувати уміння аналізувати, систематизувати, узагальнювати
обговорений матеріал, працювати в команді. Виховувати толерантність. Розвивати
потребу подальшого саморозвитку шляхом використання інших освітніх джерел.
Тип уроку – Комбінований.
Систематизації та узагальнення знань
Освітні
технології: Особистісно-орієнтована,
інформаційно-комунікаційна , інтерактивна.
Вид
уроку: Проект з елементами
рольової гри.
Форма
діяльності учнів : Індивідуальна, парна та групова
Обладнання – комп’ютер з презентацією , відеоролик(мультфільм) для
обговорення: картки №1 (з лексикою з теми), №2 (з тематичним текстом
для опрацьовування): паперові кола червоного та зеленого кольорів: друковані словосполучення для мовленнєвої
зарядки.
Хід уроку: 1. Організаційний момент.
Вітання. Повідомлення мети (слайд №1)
Good morning, students! Today our lesson is unusual.
So, we’ll try to create the model of a new school. You remember the complicated
educational system of Great Britain, we discussed it. You prepared
investigating about Polish schools. And of course you see our one. Now we can
compare these schools, select the best educational solution for your future school
and share. Let’s start
to work.
2.
Мовленнєва зарядка
На дошці розміщено картки зі
словосполученнями за темою. (учні проговорюють слова та вирази, потім,
використовуючи паперові кола, показують згоду або незгоду із прослуханим перекладом, який озвучує певний учень.) Червоне коло-незгода, зелене -згода.
Phrases are: Optional lessons, demands, complicated, compulsory subject,
collaboration, school uniform, a teacher for a student, well-equipped
classroom, to be tolerant, knowledge.
Well, students, choose from the list only such variants which are
suitable for the model of our new school. What are they? I am ready to move to
the second column. (Учні
називають характеристики, які, на їх думку, буде мати майбутня школа)
3. Основна
частина уроку
Робота з
інтерактивною презентацією.
So, we made he first step. Next. Who are involved in our learning? (слайд -2)
Why don’t kids want to study
today? What do you think? (слайд -3)
4. Парна
робота.
And one more
important question ( слайд- 4 ) -
What should a pupil be in future school? Щоб відповісти на
запитання учні отримають картку як з позитивними, так і негативними
характеристиками щодо особи учня та повинні обрати 5 найголовніших на їх точку
зору Обговорення ведеться у парі. Потім порівнюють із інформацією на слайді)
CARD №1
STUDENTS ARE bright, lazy, smart, aggressive, active, curious, tolerant, creative,
helpful, hard- working, determined, talented, sociable, naughty.
________________________________________________________________
So, we have some features of the new school, we know
who is involved into the learning and even what will be the future kids. Now we
have another task. You should fill the gap in the text of the card and read it
attentively. I am sure this information helps you to paint the model of new
school totally.
5.
Індивідуальна робота учнів. Кожний отримує
картку і повинен виконати завдання протягом 1-1,5 хвилини) Потім результат
перевіряється та обговорюється.
Complete the gaps with the
correct words Card 2
Teachers
|
Educate
|
Different
|
Knowledge
|
Invention
|
Taught
|
Schools in the future
Many people
think that schools in the future will be totally __________ from today. The
_______________ of the computer has already changed the way children are __________ at school and new technological developments will certainly
bring more changes. A big question is twenty years later will we still need
__________ to _________ our children or will they get all their
_____________ from the Internet? This is
not easy to answer – only time will tell.
Відповіді: 1. Different 2. invention 3. taught 4. teachers 5. educate 6. knowledge
Відповіді: 1. Different 2. invention 3. taught 4. teachers 5. educate 6. knowledge
Фізкультхвилинка.
6. Перегляд
тематичного відео та обговорення його змістової частини. (відповіді на
запитання у форматі «учитель- учень» ) слайд- 5
Possible answers:
1.
Maria
repeated the topic about school rules in a game. She sees that explaining with
words is boring and she decides to play with kids how to behave at school. It
worked.
2.
Peter
had a point with a question about the student’s action at the lesson when he
wants to say something.
3.
Bullying
is repeated aggressive behavior by a person or group directed to a
less kid. It’s dangerous because little kids can suffer from such attack and
could be afraid to come to school.
4.
I
think adults shouldn’t leave a kid alone at the street. They must take after
kids and interfere if something happens.
So, students, now we have the
last task to finish our investigating. I want to offer you to watch movie about
kids and school. It isn’t ordinary school, you’ll persuade. Be ready to answer the questions .
6. Проектна
робота.
Після
відповідей на запитання вчитель поділяє групу учнів на 3 команди. Починається
гра. Діти будуть виступати у ролі батьків, вчителів та дітей, висловлюючи
власні ідеї щодо очікувань від нової школи. Надається 3-4 хвилини на
обговорення та систематизацію почутої інформації.
(Кожна група
змагається, складаючи кращу та більш детальну відповідь, яку
озвучують всі учасники.
Можливі
варіанти відповідей пропонуються.
Teachers. We are sure our new school will be different and
teachers become different too. First, they must be personalities and show good
example. Next, teachers must be responsible and well-educated people. They
should be on the top of things about latest trends in innovative technologies
and work in well-equipped classroom. Besides, they are wise and could give the
useful advice. They must prepare for adulthood. And we expect teachers will be
able to understand kids and get on well with them. The word “demand” isn’t
suitable in new school, we think.
Kids. Today children
are curious, active and willing to play. They want to know a lot but they
wouldn’t like to make an effort. It would be great if teachers create such a
game in which kids learn all school subjects with pictures, movie, and songs.
We need well-equipped classroom for the learning. The school uniform isn’t
mandatory. Usually kids are fond of different kinds of activities, so school
must have sports clubs, dance and art one to attend. We think learning mustn’t
be boring.
Parents. We seem parents want their kids become clever and
well- behaved. At home parents bring their children up and want to control them
at school. For this aim parents should cooperate with a teacher. We think they
must work together – to solve all problems immediately. They must support and
organize nature picnics, or brain competitions, or birthday parties. Sometimes
they could support school activities with money. Parents must teach too. For this
they should collaborate with teachers.
7.
Заслуховування міні-проектів учнів та складання головного – моделі нової школи
очима учнів.
8. Заключна
частина уроку.
Рефлексія
(підведення підсумків та оцінювання роботи учнів як індивідуальної , так і
групової) Слайд -6
Well, kids, let’s sum up our work. What will your future be in school? Do you agree with the following.? ( обговорення слайду 6 )
Now, kids, I know your thoughts about new school and I’ll try to be
closer in my work to your dreams. I am sure our lesson was very useful and you learn to
work as a one team, you find the correct decision together and you show your
work. I can estimate your contribution
as perfect job. Well done!
Our lesson is over .
9.
Оголошення та пояснення домашнього завдання.
воскресенье, 20 августа 2017 г.
Пісні англійською до тематичних уроків “Medicine ”
Автор: Хлівецька А.П.
( «Частушки Бабок Ёжек » композитор М.Дунаєвський )
З мультфільму «Летючий корабель»
Medicine,
your best equipments
Who invented in the world?
I’m scared of the dentist
And demand a clever doc!
Doctors should be very nice:
Have black hair and blue eyes,
Patient and sincere…..
Hospital is here.
I decided making pills
I explore the Chemistry.
But reaction’s absent.
I am fool in medicine?
I should trust I hate the prick,
But the doctor has a stick.
He must treat and cure.
What’s the procedure!
Пісні англійською до тематичних уроків “Medicine ” Автор: Хлівецька А.П. ( «Пісенька мушкетерів » композитор М.Дунаєвський ) Мерси боку
Пісні англійською до тематичних уроків “Medicine ”
Автор: Хлівецька А.П.
( «Пісенька мушкетерів » композитор М.Дунаєвський )
Мерси боку
CHORUS:–.Good bye, good bye,
my illnesses,
Insomnia, good bye!
I took some pills and medicines
And now I feel fine!
Don’t come, don’t come professors
To my attractive place.
I
felt the full recovery,
I am the best!
Oh, I’m crazy of my flu
I stay in bed and only silence’s near.
I have to drink a mixture green and blue,
I wait a doc in white and sleep in fear.
CHORUS:
среда, 16 августа 2017 г.
вторник, 15 августа 2017 г.
Пісні англійською до тематичних уроків “School Life”
Пісні англійською до тематичних уроків “School Life”
Автор: Хлівецька А.П.
( «Пісенька студента» композитор Д.Тухманов)
Do you know Jewish school?
Now we tell story –
What are teachers,
What are rules
And of course its glory.
First of all you must have gift
For the English learning,
Next – to write dictations quick,
You should try belonging
To the sport and language club
Or organization
Be polite, you’ll get result
Of your dream creation.
Now I’m standing with a book,
It is old and heavy.
Who can help me
Find the roots
Of the British Navy?
Don’t be crazy, don’t be mad
When you learn traditions.
Switch on often Internet
Looking for decisions
To investigate the past
Of the Kings and Princess
Then you can reply so fast
To the Jewish mister
To explore remote way
In the ancient kingdom
Don’t forget the famous day
That’s proclaimed the Wisdom.
Now I’m standing in a Temple
With Menorah candles
And remember all the signs
And the Jewish emblems.
I’m scared of exams
I’m frightened teachers.
Thoughts are walking in my head,
But I dream of dishes.
With a hot delicious soup
Or a fried potatoes.
So, the ice-cream will be good –
That’s the milk invention.
And the cabbage is the meal
I will eat in evenings.
Hunger often starts to drill
But it doesn’t mean it.
Now I’m standing with the spoon,
I’m thirsty, hungry,
I’m looking at the Moon
And feel so ugly.
Oh, my life is very hard,
But it has spectators.
Could become I very bright
Of the whole nation!
понедельник, 14 августа 2017 г.
воскресенье, 13 августа 2017 г.
The assessment report of Palanok Castle
The assessment report
Introduction
This report is
concerning the importance of visiting the Castle “Palanok” in town Mukachevo
and outlining its historical meaning for Ukrainians and tourists.
Cultural and
historical significance
This Castle is
regarded as one of the oldest Hungarian Residence in Europe. The exact date of
its appearance on the top of the mountain is unknown, but there is no doubt
that its constructions had taken place before XI century. Consequently, Palace’s
walls went through a great number of exhausted sieges and severe battles. In addition, this Castle is covered with
mysterious legends and myths because it had served as a prison for a long time.
The museum’s
exhibitions
Despite the fact
that the Castle is not always easily accessible, crowds of tourists are
wandering around not only to admire the picturesque views opened from the
towers, but also to investigate the Castle’s exhibitions. Currently there are
four thematic halls available to visit : the first concerns retro postcards and
photos, the second introduces pysankas (an Easter eggs), the third shows
details of everyday life in XIX century and the last is historical museum.
Conclusion
On the basis of the points mentioned above, Palanok is
crucial for Ukraine as one of the most recognizable symbols of cultural
heritage and tourist attraction. Most importantly, it can be used for
educational purposes providing all conditions for absorbing in cultural life of
the Middle-Aged Ukraine.
суббота, 12 августа 2017 г.
Пісні англійською до тематичних уроків. “The weather” Автор англомовного тексту: Хлівецька А.П. ( музика гурту «Самоцвіти») «Все, что в жизни есть у меня»
Пісні англійською до тематичних уроків.
“The weather”
Автор англомовного тексту: Хлівецька А.П.
( музика
гурту «Самоцвіти») «Все, что в жизни есть у меня»
Winter, spring
And summer, fall.
I like cool weather best of all,
Besides, I like strongest thunder storm,
When rainbow is bright, the weather is warm.
But I should trust,
All forecasts I trust:
The weather changes,
Its speed’s very fast.
The weather ‘s cold in December, June.
I feel the rain and listen its tune.
CHORUS:Stop –
the rain is in little street,
Next,
the trees are taller in it,
Wind,
don’t blow stronger today.
I want to,
I want to,
I want to say!
пятница, 11 августа 2017 г.
Пісні англійською до тематичних уроків. “English is the international language” Автор англомовного тексту: Хлівецька А.П. ( музика до пісні В.Брежневой “Любов врятує світ” )
Пісні англійською до тематичних уроків.
“English is the
international language”
Автор англомовного тексту: Хлівецька А.П.
( музика
до пісні В.Брежневой “Любов врятує світ” )
Land,
where we do live
Couldn’t separate, can you just believe?
Try,
Imagine lovely land
Where all the nations
Are shaking their hands.
All the people of planets are
Looking for the peace.
Let’s support together them
And plant a lot of trees.
CHORUS: I have my own
plan
And keys for better life,
I ask you, everybody,
Join us, stay behind.
Пісні англійською до тематичних уроків. “English is the international language”
Пісні англійською до тематичних уроків.
“English is the
international language”
Автор англомовного тексту: Хлівецька А.П.
( музика «Все для тебе» автора і виконавця Стаса
Михайлова)
We study English very hard
At school and after all the night
We learn by heart new rules and phrase
We want to speak on Earth and space
But we forget we are too little kids
And we believe in solid peace
Between the nations peace.
CHORUS: My English song,
I want all school to hear.
English song,
Let fly it everywhere
English song,
We are together funny
English song.
Пісні англійською до тематичних уроків. (“Holidays”) “Happy Birthday”
Пісні англійською до тематичних уроків. (“Holidays”)
“Happy Birthday”
Автор: Хлівецька А.П.
( «День народження» виконавиця: І.Аллегрова)
I am writing these post cards,
After sending them so fast.
And I want to present the song,
Then to say: Life is cool and long!
I wish health you and real love,
Fly like birds – so light and high.
Stars can fall in your hands as dreams,
Magic happens, You must believe!
CHORUS: Amazing happy day!
With lights and presents and we cry:”Hooray”.
With tasty cakes and singing merry songs.
Let’s people come to my big home!
|
вторник, 8 августа 2017 г.
Пісні англійською до тематичних уроків. “Inventions”
Пісні англійською до тематичних уроків. “Inventions” Автор: Хлівецька А.П.
(за мелодією В.
Шаінського «Чунга-чанга»)
New inventions,
help me to survive.
New inventions,
I like them to buy.
New inventions,
I need every day.
New inventions,
life will be O’Key.
CHORUS: Clever
scientists, clever scientists,
Let’s explore eclipse and
sunsets,
Let’s explore eclipse and sunsets,
Clever scientists!
Could you make computer
message,
Send my friends on English
lesson
Send my friends on English
lesson
As a helping.
New inventions,
bring us easy life.
New inventions,
I am glad and smile.
Telephones,
radio, TV!
Oh, invention ,
YES and let it be.
CHORUS.
воскресенье, 16 июля 2017 г.
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС
Хлівецька А.П.,
вчитель вищої категорії
КЗО “CЗШ №43”ДМР
Анотація.
У
статті подано авторський підхід до організації навчання у відповідності до
положень випереджаючої освіти в контексті сталого розвитку. Виявлено
найефективніші методи і форми реалізації даної стратегії, що має на меті
всебічний розвиток особистості дитини. Запропоновано основні різновиди
інноваційної освіти.
Ключові
слова: освіта сталого розвитку, особистісно-орієнтований підхід, інтеграція,
інтерактивне навчання, проектне навчання.
«Освіта є найефективнішим засобом, яким володіє
суспільство для протидії викликам майбутнього. Сама освіта буде формувати світ
завтра. Прогрес людства великою мірою залежить від продуктів діяльності
освічених осіб………»
UNESCO (1997) Educating for a Sustainable
Future
Сталий
розвиток - це розвиток, спрямований на задоволення потреб теперішнього
суспільства, не створюючи загрози існуванню майбутніх поколінь. Освіта, побудована
на засадах даної концепції, спрямована на розвиток критичного мислення,
здатності вирішувати проблеми, аналізувати, приймати самостійне рішення та
діяти як частина команди. Концепція освіти для сталого розвитку в багатьох
аспектах ще недостатньо розроблена, але,
безумовно, передбачає таку модель навчання, в основі якої лежать глибокі знання
щодо розвитку суспільства, економіки та
природного середовища.
Найбільш перспективним підходом до розгляду проблем
сталого розвитку є переорієнтація навчально-виховного процесу відповідно до
потреб сталого розвитку. Треба зазначити, що важливо вивчати чинники, що
призводять до сталості (мир, добробут) або несталості (війна, бідність,
руйнування навколишнього середовища), їх причини та наслідки. Головні складові
сталого розвитку – це природа, суспільство та економіка. І від того, як вони
взаємодіють, залежить вибір шляху, яким розвиватиметься країна (сталим чи
несталим) та які заходи будуть підтримуватися урядом. Прикладом впровадження
стратегії сталого розвитку може бути заохочення лісопосадок, використання
альтернативних джерел енергії, розробки безвідходних технологій, скорочення
споживання. Несталими можуть вважатися такі дії, як накопичення великих
сміттєзвалищ, вирубка лісів, ведення війни, забруднення природного середовища.
Таким чином, держава може стало розвиватися тільки тоді, коли економіка
функціонує в рамках, що відповідають рівню розвитку суспільства і не виходять
за обмеження, що диктуються законами Природи.
Сталий
розвиток не може бути досягнутий виключно спираючись на технології, політичне
регулювання або фінансові механізми. Людству необхідно змінити спосіб мислення
та поведінку. Для цього, в свою чергу, вимагається забезпечення якісної освіти
сталого розвитку, покликаної знайти конструктивні та творчі рішення для
сучасних та майбутніх глобальних проблем, підвищити стійкість та життєздатність
суспільства. Серед основних шляхів реалізації концепції освіти сталого розвитку
є вдосконалення та оновлення базової
системи освіти, формування досвіду та цінностей, необхідних для сталого
розвитку, навчання з метою сприяння переходу до сталих моделей виробництва та
споживання.
Освіта
сталого розвитку потребує цілісного, міжпредметного зв’язку. Не слід виділяти “Сталий розвиток” самостійним блоком
для вивчення, адже він може органічно доповнювати програму різних дисциплін.
Наприклад, в англійській мові, знайомлячись з культурою англомовних країн, учні порівнюють ефективність заходів,
спрямованих на захист навколишнього середовища розвинених країн (США, Велика
Британія) та України, і бачать недосконалість сучасної системи охорони природи
в регіоні. Також вони аналізують та
узагальнюють власні спостереження щодо проблеми захисту навколишнього
середовища та ресурсних можливостей у конкретній місцевості, або у світі в цілому, міркують про заходи з поліпшення стану природи та
скорочення ресурсо та енергоспоживання, як з точки зору особи, так і країни в
цілому, що може бути відображено в учнівських проектних роботах, веденні власного
щоденника природи та в індивідуальній творчій діяльності. Тобто, як бачимо, матеріал,
який в своїй більшості має вивчатись на уроках природознавства чи біології,
може обговорюватись та досліджуватись на уроках англійської мови, що є спільним
результатом знань учня та його набутого досвіду. Таким чином, інтеграцію
(доцільно організований зв’язок однотипних частин та елементів змісту, форм і
методів навчання в рамках освітньої системи, що веде до саморозвитку
особистості) освіти сталого розвитку можна розглядати як один із головних дидактичних принципів, який у цілому
визначає організацію освітніх систем. В їх основі лежить якісно новий рівень
синтезу знань – це інтегровані заняття, інтегровані курси, що мають
безпосередній зв’язок з темою, що вивчається. Синтез цих знань дає змогу
всебічно дослідити об'єкт, показати
взаємозв'язок між явищами, формувати вміння аналізувати, порівнювати,
узагальнювати.
Однією з необхідних умов ефективного впровадження
освіти сталого розвитку в навчально-виховний процес є особистісно-орієнтований
підхід, в якому роль вчителя полягає в створенні відповідних умов для розвитку
особистості, а саме:
Ø Створення на уроках
ситуації успіху;
Ø Підвищення рівня
мотивації для набуття знань і умінь;
Ø Залучення до
процесу навчання кожної дитини з урахуванням її здібностей та особливостей
характеру.
Поступово
учень стає головною дійовою особою навчально-виховного процесу, а його роль
полягає в активному бажанні пізнати світ. Реалізація даної мети можлива лише за
умови партнерської співпраці учня та вчителя : педагог має допомогти розвинути
в дитині потребу в самоосвіті та саморозвитку – найважливіших факторах
формування особистості. На думку психологів особистісні зміни можливі лише за
умови активної участі людини в діяльності та спілкуванні. Таким чином
досягається краще розуміння та засвоєння матеріалу, що вивчається. Беручи до
уваги той факт, що освіта сталого розвитку ставить за мету більш глибоку
особистісну орієнтованість, єдиним оптимальним підходом для її реалізації
вважається інтерактивний підхід, заснований на принципах взаємодії учнів з
педагогом та між собою. Такий підхід сприяє розвитку уваги, аналітичного та
критичного мислення, поваги до точки зору співбесідника і, відповідно, вчить
давати оцінку ситуації, робити висновки та приймати рішення тощо.
Серед
основних різновидів інтерактивного навчання виділяють:
Ø інтерактивні
технології кооперативного навчання (робота в парах або малих группах);
Ø інтерактивні
технології колективно-групового навчання, передбачають спільну фронтальну
роботу всіх учнів
( обговорення
проблеми, мозковий штурм, "відкритий мікрофон"),
Ø дерево
рішень, методика "навчаючи - учусь" ;
Ø технології
ситуативного моделювання (рольові та
діалогові ігри, організаційно - діяльнісні ігри, ігрове моделювання явищ,
розігрування ситуацій);
Ø технології опрацювання
дискусійних питань (дебати,
дискусії, круглі столи, форуми, симпозіуми).
В сучасній системі освіти розроблено чимало форм та методів групової
роботи, так, наприклад, дуже популярна -
Мозковий штурм як спосіб групового пошуку рішення проблеми і генерації ідей,
який у своєму висновку має систематизацію та аналіз всіх зібраних пропозицій.
Метод ПОПП (подумай, обговори, поділись, порівняй) – метод передбачає 4
етапи: 1) обмірковування всіх ідей стосовно обраної теми; 2) обмін думками
попарно; 3) обмін ідеями у групах; 4) збирання пропозицій та відповідей,
презентація ідей кожної групи.
Дебати або «Акваріум». В малій групі обирається учень, який веде дискусію на задану тему, інші члени
навчального процесу виступають в ролі глядачів і оцінюють результати
обговорення. Цей метод дає можливість дитині побачити своїх однолітків з нової
точки зору, оцінити їх рівень спілкування та реакцію на думки співбесідника,
здатність уникнення конфліктів та підбору аргументів на підтримку власної
думки.
Проектне навчання. Особливість цього дієвого методу, який дає
змогу учням набути ключових компетентностей, полягає в тому, що він є дидактичним засобом активації пізнавальної
діяльності, розвитку креативності та одночасно формування певних особистісних
якостей, орієнтує учня на створення певного продукту,
а не просто на вивчення теми. Дії, безпосередньо пов'язані з реалізацією проекту,
потребують певного обсягу добутих знань, умінь і навичок. Зокрема, це
вміння виконувати певні соціальні ролі, ставити проблемні запитання й
надавати відповіді, прислуховуватися до ідей інших, бути толерантним у
стосунках— співпрацювати у команді.
Залучення учнів
до проектної діяльності сприяє розвитку учнівської творчості, ініціативи,
самостійності, організаторських здібностей, стимулює процес саморозвитку дитини.
Особливе значення сьогодні
набуває безперервна освіта як головна умова до освіти протягом усього життя,
самоосвітньої діяльності, незупинного процесу набуття людиною необхідних
компетенцій (знань, умінь, навичок) та якостей ( цінностей) відповідно до
суспільних потреб, що виступає основою її активної соціалізації та
самореалізації в умовах постійних змін соціального середовища.
Список
використаних джерел:
1.
Teaching and learning for a
sustainable future. Multimedia teacher education programme. Designed for UNESCO
by Griffith University. Australia.
[Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.unesco.org/education/tlsf/
2.
Висоцька О. Є. Освіта для сталого
розвитку: Науково – методичний посібник. – Дніпропетровськ, 2011. – 200 с.
3. Освітні технології: Навч.-метод посібник/О.М.
Пєхота, А.З. Кіктенко, О.М. Любарська та ін.: За ред. О.М. Пєхоти. – ІС: Вид-во
А.С.К., 2003. - 255 с.
4.
Авраменко Н.Л. Екологія в системі освіти// Збірник науково-методичної
конференції “Людина та навколишнє середовище – проблеми безперервної
екологічної освіти”, - Одеса: Вид-во ОДАХ, 2000. – 113 с.
Подписаться на: